0374 218 11 81
HI-FU (Ameliyatsız Cilt Gençleştirme)

Yorgun görünümlü bir yüzden bıktıysanız? İlaç dolabınız "mucize kremi" adı altındaki kremler ile doluysa ve yüzde gerginlik oluşturmak amacı ile her türlü yöntemi denediyseniz, ancak arzu ettiğiniz sonuçlardan uzaksanız.. Fokuslu Ultrason (HIFU) sizin için uygun seçenek olabilir. Yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason veya yaygın söylem ile “Fokuslu ultrason” (Hifu),“ameliyatsız yüz germe”, “ameliyatsız yüz gençleştirme” konusunda; ameliyatlı yöntemlere değerli bir alternatif sunan, dikkate değer bir teknolojidir. Ultrasonla yüz gençleştirme(HIFU) FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından yüz ve dekolte bölgesindeki çizgilerin tedavisi açısından etkinliği onaylanmış bir tedavidir. Günümüzde Fokuslu Ultrason (Hifu) teknolojisini farklı isimler altında duyabilirsiniz. Ultherapy, Ultraskin, Ultraformer, Duoblo ultrasonla yüz germe amacı ile farklı isimlerde ancak aynı teknolojiyi kullanarak hizmet veren farklı firmaların üretimi olan cihazlardır. Fokuslu Ultrason cildi güvenli bir şekilde gerginleştirmek ve sıkıştırmak için ultrasonun gücünü kullanmaktadır. Ultrason etkisi, IPL ve diğer lazerler veya Radyo-Frekans gibi ışıktan üretilen enerjiyi kullanan cihazlardan farklı bir enerji şeklidir. Fokus ultrason(Hifu),cilt yüzeyini korurken, radyo frekanstan daha derinlerde daha yüksek sıcaklıklar ile belirgin etki yaratabilir. Ultrason ile yüz germe (hifu) cilt gençleştirme amacı ile kullanılan lazerler gibi deriyi delerek geçmeyip, deriye zarar vermeksizin etkisini derin dokuda direkt oluşturur. Hifu, hedef noktadaki dokuyu yaklaşık 65 °C'ye kadar milimetrik noktalar şeklinde ısıtılır. Yan yana bir sıra milimetrik noktalar şeklinde ısıttığından dokuya zarar vermediği gibi beklenilen ağrıyı da oluşturmaz. Fokuslu ultrason sayesinde oluşturulan kontrollü ısı ile iyileşme ve kollajen oluşumu uyarılır ve hızlandırılır. Oluşturulan ısı sonucunda uyarılan iyileşme ve artmış kollajen süreci, 2-6 ay boyunca devam eden “gerilme ve sıkılaşma” sağlayacaktır. Fokuslu ultrason yaptıranların yorumları bu güzel etkiyi yaklaşık olarak 2 yıl boyunca gördüklerini vurgular. Fokus ultrason tedavisi Botoks alternatifi değildir. Aynı zamanda, Botoks uygulaması ile özellikle alın, göz çevresi ve kaş arasında Fokuslu ultrason (HIFU) etkinliğini arttırabilirsiniz. Göz çevresi, gülme çizgileri, yanaklar, boyu dekolte ve çene altı bölgesindeki sarkma ve gevşemelere karşı yüz tonusunu korumak için en etkili ameliyatsız yöntemlerin başında Fokus ultrason (Hifu) uygulamaları gelir. Ultrasonla yüz germe (hifu) uygulamasında; yüz germe ameliyatındaki gibi sinir hasarı, hissizlik, hematom ve iz gibi riskler de yoktur.

Fokuslu Ultrason (HIFU),Ultrasonla Yüz gençleştirme sonrası neler görülür?

• Elastin ve Kollajen üretimini artırır • Cildi canlandırır • Yanak çizgileri (Nasonabial) silinme • Deride sıkılaşma • Yanak, Çene kenarı & Boyun Sıkılaşma • Gıdı bölgesinde küçülme • Yüzdeki ince kırışıklıklarda azaltma görülebilir. Asıl beklenen etki tedaviden 2-4 ay sonra oluşur. Hafif ya da orta derecede cilt gevşekliği olan hastalarda çene hattında, gülme çizgilerinde toparlanma be elmacık kemiklerinin ortaya çıkması bu etkilerden bazılarıdır.

Fokuslu Ultrason (HIFU) nasıl etki eder?

HIFU, fokuslu ultrason uygulamasında cildin farklı katmanlarına derinlemesine ultrason enerjisi iletir. Milimetrik noktasal ısı enerjisi, SMAS, derin dermiş ve epidermis gibi derinin farklı katmanlarında 65 ° C ve 70 ° C arasındaki sıcaklıklarda verilir. Farklı katmanlara farklı derinliklere etki eden başlıklar ile ulaşılır. Bu hassas hedefleme, fokus ultrason (HIFU) tedavilerine özeldir. Cerrahi olmayan diğer cilt sıkıştırma tedavileri dokuları bu şekilde hedefleyemez. Ses dalgaları cildin yüzeyini atladığından cilde zarar vermeksizin dermal ve alt-dermal dokuları hızla ısıtır ve dokuda kollajen üretimi yönünde uyarılmaya neden olur. Doku, kendisini iyileştirme sürecinde, kollajen liflerin üretimini ve organizasyonunu uyarır; bu da, tedavi edilen bölgede cildin uzun süre sıkılaşmasına ve yukarı doğru gerilmesine neden olur. Yeni kollajen oluşumu, cildin genç görünümünü korumaya yardımcı olan önemli bir parçasıdır. Fokuslu ultrason öncesi sonrası fotoğraflarda belirgin bir fark ve hastada ciddi bir etki yaratabilmek için uygun miktarda enerji (atış sayısı) uygun şekilde ihtiyaç duyulan bölgeye verilmelidir.

Fokuslu Ultrason (hifu) zararları var mıdır?

Fokuslu ultrason zararları veya Fokuslu ultrason yan etkileri bize sık sorulan sorulardandır. Fokuslu ultrason deride zarar vermeksizin etki ettiğinden deriden yara, kesi vb oluşturmaz. Fokuslu ultrason tedavisinden hemen sonra deride birkaç saat süren hafif bir kızarıklık olabilir. Yine fokuslu ultrason yaptıranlar hemen sonrasında elmacık kemiklerini daha belirgin hale getiren hoş bir ödem olur. Cildi daha parlak ve güzel gösterir. Bu ödeme bağlı bir güzellik halidir, asıl etki 2 ay içerisinde başlayacaktır. Bahsi geçenler fokus ultrason yan etkileri olarak sayılabilecek erken dönem durumlardır.

Hi-Fu Cilt sıkılaştırma

Derinin altında istenilen derinliğe inebilen ve orada etki yaratan bir ultrasond sistemidir. Deride oluşan özellikle sarkma ve mat görüntüyü iyileştirme de uygulanılır. Yuz bölgesinde yanaklar ,ağız çevresindeki olukların azaltılması, şakaklardaki sarkmalar, kaş ve göz kapagı düşüklükleri, boyun gevsemeleri nin giderilmesinde uygulanılır. Karın bölgesindeki sarkmalar, kol ve bacak iclerindeki sarkmaları gidermek için farklı başlıklarla çalışılmaktadır.. Derinin görünümünde hiçbir değişiklik yapmadığından gunluk yaşantıya devam edilebilinir.Uygulama sonrası herhangi bir çalışma yapmaya gerek yoktur. Hasarlı bölgenin yogunluğuna göre uzmanınız tarafından önerildiğinde ip askı uygulamaları ile beraber uygulama yapılabilinir. Genellikle tek sefer uygulanılır .Bazen ikinci kez uygulama yapılabilmektedir. İki seans yapılacaksa aralıkları min bir ay olmalıdır. Derinin , derin katmanlarında sıragelen nokta atışları yapılmaktadır. Bu sayede cologen uyarılır ve o bölgede cıltteki yenilenme başlar. 3 ay ila 6 ay asında tedavının sonuçları toparlanma sıkılaşma ve yenilenme olarak görülür. Uygulamadan sonra ciltte kızarıklık, ödem ve gerginlik hissinin olması beklenilen bir sonuçtur.İşlem yaklaşık 45-50dakika surer.Sarkmanın gerçekleştiği her yaşta uygulanılır. Cilt kanser hastaları, nadiren şeker hastaları,gebelerde uygulanmaz.

Web Tasarım: Sitenhazir