0374 218 11 81
Dermaroller

Dermaroller uygulaması; Üzerinde mikro düzeyde 192 iğne bulunan küçük silindirik bir alet olan microller, kişisel uygulama kolaylığı ve etkinliği sayesinde dermokozmetik sektörde büyük rağbet göreceğe benziyor. Özel olarak hazırlanmış bu mikro iğneler, deri üzerinde mikro kanallar açarak cilde uygulanan preparatların cilt altına 200 kattan fazla geçmesini sağlıyor. Uygulamanın ardından 10 dakika içinde kapanan bu mikro kanallar aynı zamanda cilt altında bir iyileşme mekanizması oluşturarak, vücudun kendi yapıtaşlarının yeniden oluşumunu hızlandırıyor.
Bu uygulama yaşlı kuru cildin yenilenmesni sağlar,kolejen oluşumunu artırır,kan dolaşımını artırır,ölü hücrelerin kolayca dökülmesini sağlar,
Çizgi ve kırışıklıkların, çatlaklarin, skarların, sellülitin, lekelerin ve büyük deliklerin azalmasını sağlar ,vücudun birçok bölgesinde kullanılabilir,yüzlerce yıllık akupunktur teknolojisine dayanmaktadır.Evde kullanılan cilt bakımlarının etkisinide arttırır,oluşan deliklerden aktif maddelerin cilt altına emilimi artar.Deri delikleri açıldığından kremler ve bakım ürünlerindeki aktif maddeler normalde olduğundan 200 kat daha fazla emilir.
Mekanizma nasıl etki eder?
Steril küçük iğneler derinin alt tabakalarına kadar küçük mikrokanallar microtunneling açar. Bu küçük hasarlar derinin kendi iyileşme mekanizmasını harekete geçirerek kendi kollajenini üretmesini sağlar. Uygulama alanın büyüklüğüne bağlı olarak on dakikadan bir saate kadar sürebilir. Sonuç 2-9 ay arasında tam olarak alınır. Hasta yavaş yavaş düzelmeyi fark eder. Kontrollü çalismalarda 6-8 hafta sonra kollojende % 200 artış görülmüşür. Kollajen uyarma tedavisi; üst deriyi soymadan yakmadan yapılan (non-ablative) bir tedavidir.
ışlem genellikle lokal anestezik krem uygulanması ile yapılabilir. Yüz 20- 25 dakika sürer,
ışlemden sonra ağrı, bilinen bir yan etki de yoktur. Yalnız uygulamadan hemen sonra yüzde kızarıklık oluşur, kanama ve yara yoktur. Normal temizleyicilerle temizlenir ve güneş koruyucu uygulanır. Sosyal hayattan sadece bir ögle sonu uzak kalırsınız. Ertesi gün hafif bir makyajla işe gidilebilirsiniz. Orta güçte güneş koruyucular yeterli olacaktır..

Kollojen uyarma tedavsinin avantajları 
Tedavi uygun anestezi ile ağrısızdır
Çok kısa bir iyileşme süresi vardır bir günde işe dönebilir Sadece deride işlem yapılmıştır
Kalıcı bir deri hasarı oluşturmaz
Güvemle istene sonuçlar elde edilene kadar tekrarlanabilir
Lazerle soyulmuş cilde de uygulanabilir
Her cilt bölgesinde uygulanabilir
Başlangıçta 4-8 tedavi sonra maksimum etki için yılda bir tekrarlanabili
Dermaroller’ın başlıca Kullanım Alanları :
1. Dermatolojide topikal formüllerin transdermal (deri altına) geçişini 200 kata kadar arttırır. Formülün derideki etkinliğini maksimuma ulaştırır. (Transdermal geçişin artırılması – Dermaterapi).
2. Yeni kolajen, elastin, fibronektin, hyalüronik asit stimülasyonunu sağlayarak anti-aging etki sunar.
3. Dermaroller, Melasma ve Hiperpigmentasyonda kullanılabilir.Lekelerde
4. Dermaroller’ın akne skarları (ice pick, rolling, box car) üzerinde şaşırtıcı sonuçları vardır.
5. Dermaroller geniş porlu cilt yapısının azaltılmasında yardımcıdır.
6. Dermaroller Cilt çatlaklarının (Stretch marks veya sitrialar) görünümünü azaltır.
7. Dermaroller Yanık skarlarında hareket kabiliyetinin arttırılmasında (Kontraktürün azaltılmasında) etkindir.
EYECEL BAKIM
Eyecell büyüme faktörlerinden, botanik kök hücre ekstratlarından ve biyo-peptidlerden üretilmiştir. Göz altı morluklarında, göz altı şişkinliklerinde ve kırışıklarda kullanılabilecek ve göz çevresi için özel olarak geliştirilmiş özel göz roller bakımdır.0.25m iğnelerde uygulama yapılır.
Güvenlidir :
* Dermaroller güneş hassasiyeti yaratmaz.
* Dermaroller yaz aylarında dahi kullanımı güvenlidir. Cildin bariyer özelliğine zarar vermez.
* Dermaroller, uygulama (dermaterapi) sonrası özel bakım gerektirmez.
* Hastalar, Dermaroller uygulama sonrası günlük hayatlarına devam edebilirler.

Web Tasarım: Sitenhazir