0374 218 11 81
Bölgesel İncelme

Cinsiyete ve genetik özelliklere bağlı olarak insanlar vücutlarının farklı bölgelerinde yağ depolarlar. Halk arasında simit diye tabir edilen bel çevresi, basen bölgesi, karın bölgesi ve göğüsler bölgesel yağlanma konusunda insanların en çok şikayet ettikleri bölgelerdir. Peki bu bölgesel yağlardan kurtulmak daha da önemlisi diyet ile bölgesel zayıflama mümkün müdür? Bu sorunun kısa cevabı diyet ile bölgesel zayıflama mümkün değildir. Ancak umutsuzluğua kapılmayın. Bu yazımızda hem vücuttaki yağ oranını düşürmenizi sağlayacak hem de insülin direncini yenmek için etkili bir diyet planından bahsedeceğiz. Eğer diyet yapmakta zorlanıyor ve alternatif yöntemler arıyorsanız da aynı zamanda ince bir bel ve basen bölgesi için başvurabileceğiniz bölgesel zayıflamada etkili medikal estetik uygulamalar hakkında bilgiye ulaşacaksınız.

Spor salonlarında göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için onlarca mekik çekenlere rastlayabilirsiniz. Peki karın egzersizleri yapmak, inanmak istediğimiz gibi bölgesel zayıflamayı sağlar mı? Bazı reklamların ve dergilerin `bölgesel zayıflama mümkündür` iddiasına rağmen bilimsel çalışmalar aksini söylemektedir.

2007 yılında Connecticut Üniversitesi’nde yapılan 104 kişinin katıldığı bir çalışmada, katılımcılardan günlük hayatta dominant olmayan kollarını ağırlık egzersizi ile çalıştırmaları istenmiştir. MRI taramaları sonucunda, egzersiz programına başlamadan önce ve programdan sonra çalıştırılan kolda vücudun diğer bölgelerinden daha yüksek oranda yağ azalması tespit edilmemiştir. Bu çalışma bize yüzlerce karın egzersizi yapmanın bölgesel zayıflamaya katkısı olmadığını göstermektedir. Peki bu durumda bölgesel incelme için ne yapılmalı? Bu sorunun birden çok cevabı var fakat biz ilk denemeniz gereken formülden bahsedeceğiz: 

Web Tasarım: Sitenhazir